Białe meble do pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Nasze możliwości przy urządzaniu pokoju dziecka są dzisiaj ogromne. Niesamowity wybór mebli i dodatków sprawiają, że możemy nadać temu wnętrzu dowolny charakter, wystrój oraz wprowadzić do niego dowolny klimat. Mimo tak licznie oferowanych rozwiązań, od kilku sezonów największym zainteresowaniem cieszą się właśnie tytułowe białe meble do pokoju dziecięcego. Równie dobrze sprawdzające się w pokojach dziewczynek, jak i chłopców.

Meble białe do pokoju dziecka – dlaczego warto?

Obecnie meble do pokoju dziecka występują w dwóch głównych wariantach: jako meble kolorowe, z kolorowymi wstawkami lub meble w stonowanym wybarwieniu. Pierwsze z nich faktycznie będą bardzo atrakcyjne dla naszej pociechy w początkowych latach jej życia. Wprowadzą w końcu do jej wnętrza radosną, beztroską aurę, nową energię i świeżość. Gdy jednak dziecko zacznie wchodzić w wiek nastoletni, może już nie do końca lubić obecne, krzykliwe kolory lub zacząć czuć się źle pośród takiej aranżacji. Wtedy też zachodzi potrzeba wymiany dotychczasowego wyposażenia na nowe. A to z reguły niemały wydatek.

Białe meble w pokoju niemowlaka.

Z problemem tym nie zetkniemy się, gdy od samego początku zdecydowaliśmy się na białe meble do pokoju dziecięcego. Uniwersalne i ponadczasowe. Takie, które będą rosnąć razem z naszym dzieckiem. Meble w kolorze białym pasują zarówno do pokojów dziewczęcych, jak i chłopięcych. To meble dziecięce i meble młodzieżowe dla nastolatków. Mogą pomóc nam urządzić ich wnętrze w stylu nowoczesnym, skandynawskim, boho, klasycznym oraz wielu innych. Białe meble do dziecięcego pokoju mają również zdolność do optycznego powiększania przestrzeni, jej rozjaśniania i porządkowania. Jeśli więc pokój naszej pociechy ma niewielki metraż, właśnie za sprawą wyposażenia wybarwionego w bieli jesteśmy w stanie w mig poradzić sobie z tym problemem!

Białe meble nie oznaczają nudy, monotonii. Są stylowe, modne i eleganckie, a ich uniwersalny charakter pozwala nam na dużą dowolność aranżacyjną. W przypadku białego wyposażenia wystrój pokoju dziecięcego tworzymy głównie za pomocą dodatków. Dekoracji na ścianę, takich jak fototapety, naklejki, plakaty, tekstyliów, czy ładnie wyeksponowanych zabawek. W takiej sytuacji, gdy nasze dziecko podrośnie, nie będziemy zmuszeni do wymiany absolutnie całego wyposażenia, a ewentualnie zmiany koloru ścian, czy dziecięcej fototapety na wersję młodzieżową.

Białe meble do pokoju dziewczynki

W pokojach dziewczynek białe meble będą pięknie wyglądać na tle pastelowych odcieni – różu, fioletu, lawendy, mięty, brzoskwini. Możemy łączyć je również z jasnymi odcieniami szarości i beżu. Tego typu kompozycje przypadną do gustu w szczególności nastolatkom. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się również o ciemniejsze, bardziej wyraziste barwy – butelkową zieleń, malinową czerwień, czy amarant. Wiele zależeć tu będzie od tego, w jakiej stylistyce wykonano białe meble do pokoju dziewczynki. Czy jest to jednolite, jasne wyposażenie o nowoczesnym charakterze, czy może białe meble w stylu skandynawskim z dodatkami drewna? Biel i drewno to jeden z najbardziej wdzięcznych duetów, który świetnie sprawdzi się zarówno w kąciku małej córeczki, jak i nastolatki!

Nowoczesne, białe meble w pokoju dziewczynki.

Białe meble do pokoju chłopca

Białe meble to również doskonały wybór do pokoju chłopca. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do jednolitego wybarwienia, tutaj także możemy zdecydować się na białe meble ze wstawkami drewna, szarości, grafitu, a nawet czerni, gdy urządzamy pokój nastolatka. Całą resztę „ugramy” za pomocą dodatków i dekoracji! Wyrazistej ściany w kolorze, efektownej fototapety lub naklejki, czy odpowiednich tekstyliów pasujących do stylistyki tego wnętrza. Białe meble do pokoju chłopca, podobnie jak białe meble do pokoju dziewczynki, mogą zostać wykorzystane w aranżacjach nowoczesnych, industrialnych, skandynawskich, boho.

Biało-czarne meble w pokoju chłopca.