Jak urządzić pokój dla piłkarza?

Pokój piłkarski dla dziecka to bez wątpienia pomysł doskonały. Dlaczego? Ponieważ piłka nożna to sport uwielbiany przez większość chłopców i oczywiście mężczyzn. Jeśli chcesz w jeszcze większym stopniu rozbudzić w swoim smyku miłość do tej dyscypliny sportowej, pokój piłkarski na pewno Ci w tym pomoże. A możliwości jest naprawdę sporo!

Sposobów na urządzenie pokoju piłkarskiego dla chłopca zdecydowanie nie brakuje. Możesz iść w tym przypadku w dwóch głównych kierunkach: ograniczyć się tylko do subtelnych dodatków, jak naklejki na ścianę lub też postawić na znacznie więcej ozdób w tym motywie. Nie bez wpływu na zastosowane rozwiązania pozostanie także dostępna przestrzeń. Jeśli pokój dziecka mieści się na przykład na poddaszu, możecie pokusić się nawet o wstawienie do niego mniejszej bramki!

Fototapety i naklejki na ścianę z motywem piłkarskim

Aranżację każdego wnętrza rozpoczyna się najczęściej od wykończenia ścian. W pokoju piłkarskim dla chłopca warto poświęcić im większą uwagę. Świetnym rozwiązaniem będą przede wszystkim efektowne fototapety, oczywiście z motywem piłki nożnej, takim jak bramka, murawa, stadion. Taka fototapeta stanie się wtedy Waszym głównym punktem odniesienia, kluczowym elementem w pokoju smyka. Jeśli jednak tapeta to zbyt wiele, delikatniejszy efekt dadzą piłkarskie naklejki na ścianę, m.in. piłki, sylwetki piłkarzy, bramka. Odpowiednia aranżacja ścian w pokoju piłkarskim to podstawa!

Meble dziecięce i młodzieżowe z motywem piłkarskim

Popularność piłki nożnej wśród chłopców doprowadziła do tego, że producenci odważyli się nawet na… meble dziecięce z tym motywem! Na szczególną uwagę zasługują pufy – worki przypominające piłkę, półki na ścianę w piłkarskim designie, a także biurka – bramki piłkarskie. Gdy wolisz pozostać natomiast przy standardowych rozwiązaniach, a cały efekt osiągnąć za pomocą dodatków, do pokoju dziecka doskonałym rozwiązaniem będą nowoczesne meble młodzieżowe systemowe. Nowoczesna stylistyka wyposażenia dziecięcego gwarantuje jego ponadczasowość i uniwersalność. W seriach modułowych czeka na Ciebie ogromny wybór rozwiązań, ponieważ każda z nich oferuje najczęściej po kilka brył do wyboru z jednego rodzaju mebla.

Kolorowy pokój piłkarski z pufem-workiem przypominającym piłkę.

Dodatki do pokoju piłkarskiego dla chłopca

Przyszła pora na dodatki, czyli zwieńczenie wystroju pokoju piłkarskiego dla chłopca. Są one niezwykle ważne, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi możliwościami. Na szczególną uwagę zasługują przyozdobione o motyw piłkarski:

  • dywany z nadrukiem boiska
  • lampy
  • tekstylia
  • pudełka na zabawki
  • plakaty z ulubionymi piłkarzami
  • bramki

Największą zaletą oparcia wystroju pokoju piłkarskiego dla chłopca na dodatkach jest to, że w przyszłości łatwo je wymienicie i będzie można zrobić to niedużym kosztem. Jeśli dziecku po czasie znudzi się piłka nożna, nie będzie oznaczało to od razu remontu całego pokoju!

Jakie kolory w pokoju piłkarskim dla chłopca?

W pokoju piłkarskim dla chłopca zdecydowanie powinny pojawić się akcenty zieleni, nawiązujące do murawy. Może być to zieleń trawiasta, jak i bardziej nasycona, jaskrawa. Z zielenią doskonale komponują się barwy takie jak szarość, czerń, biel. Klasyka, która nieprędko wyjdzie z mody i przestanie się podobać dziecku. Innymi kolorami, które sprawdzą się w chłopięcym pokoju, będą zastosowane jako akcenty: pomarańcz, żółć, niebieski.

Pokój piłkarski dla chłopca w kolorze biało-szarym z dodatkiem zieleni.