Mały pokój dziecięcy – jak poradzić sobie z aranżacją biurka? 

Niewielki metraż to częsty problem, z którym muszą się mierzyć rodzice. W takich sytuacjach niezbędna jest dobra organizacja przestrzeni oraz uważne dobieranie mebli i dodatków. Jak urządzić biurko w małym pokoju dziecięcym?

Podczas szukania pomysłów na biurko do małego pokoju dziecięcego należy kierować się nie tylko dostępną przestrzenią, ale i wiekiem oraz potrzebami naszego dziecka. Konieczne będzie w tym przypadku pójście na kompromisy. Miej na względzie, że inaczej zaprojektujesz miejsce do nauki dla pierwszoklasisty, a inaczej dla licealisty, który przygotowuje się do matury. Jak w takim razie urządzić biurko w małym pokoju? Jakie masz możliwości w tym zakresie?

Pomysły na biurko w małym pokoju dziecięcym/młodzieżowym

Brakuje Ci już pomysłów w zakresie tego, jak urządzić niewielki pokój swojego dziecka? Nie wiesz, jak mimo niedużego metrażu zapewnić mu komfortową przestrzeń do pracy i nauki? Oto nasze pomysły na biurko do małego pokoju dziecka i nastolatka!

Małe biurku przy łóżku w nowoczesnym pokoju dziewczynki.

Małe biurko do małego pokoju

Pierwsza myśl dotycząca biurka w małym pokoju dziecięcym? Z pewnością taka, że również i ono powinno być raczej niewielkie. Jeśli urządzasz pokój dla młodszego dziecka, małe, proste biurko będzie oczywiście dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać, że dzieci dorastają bardzo szybko i równie szybko zmieniają się ich potrzeby. Podczas projektowania tego pomieszczenia uwzględnij zatem także miejsce na inny model, który może pojawić się tam w przyszłości.

Biurko narożne

Świetnym wyborem do małego pokoju dziecięcego będzie również biurko narożne, które pozwoli Ci zagospodarować puste kąty. Zamiast zajmować miejsce przy głównej ścianie, które z pewnością przyda się na szafę, czy łóżko, kącik do nauki znajdzie się w jednym z rogów, zabierając tym samym znacznie mniejszą przestrzeń. Oczywiście zadbaj o to, aby zapewnić dziecku odpowiedni dostęp światła. Najlepiej, aby biurko narożne stanęło w pobliżu okna, a nie schowane gdzieś za wysoką szafą.

Meble młodzieżowe 2w1

Kolejny z pomysłów na biurko do małego pokoju dziecięcego to funkcjonalne meble młodzieżowe 2w1. Takie jak m.in. łóżko na antresoli z wysuwanym biurkiem i dodatkowymi szafkami. W niektórych przypadkach biurko może znaleźć się także bezpośrednio pod łóżkiem na podwyższeniu. Należy jednak uważać, aby taka lokalizacja była dla dziecka komfortowa i pozwalała mu na swobodną, bezpieczną naukę.

Blat zamiast biurka

A może mocowany do ściany blat zamiast biurka w małym pokoju dziecięcym? Plusem tego rozwiązania jest to, że w momencie, w którym dziecko nie będzie spędzać czasu na nauce i odrabianiu zadań, może w prosty sposób schować, złożyć swoje biurko. Dzięki temu zyska dodatkowe miejsce do zabawy lub przyjmowania przyjaciół!

Małe biurko przy ścianie w nowoczesnym pokoju nastolatka. Biurko z funkcjonalnościami

Biurko do małego pokoju w każdym przypadku powinno być biurkiem z funkcjonalnościami. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się po prostu na małe biurko, czy też model narożny, zwróć uwagę, aby wybrany mebel posiadał szafki, półki, otwarte wnęki, nadstawki. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania wielu drobiazgów. Jeśli to jednak wciąż mało, zamiast kupować dodatkowy, stojący regał, czy komodę, wybierz moduły wiszące!