Czym udekorować pokój chłopca?

Dekoracje odgrywają szczególną rolę w każdym wnętrzu, jednakże to właśnie w dziecięcych pokojach możemy najlepiej przekonać się o ich ogromnej mocy. Elementy dekoracyjne poza swoją funkcją ozdobną wyznaczają także charakter i styl pokoju. Dzisiaj to od nich zależy, czy kącik dziecka będzie nowoczesny, rustykalny, czy też zaaranżowany zgodnie z konkretnym motywem. W tym artykule skoncentrujemy się na najlepszych dodatkach do pokoju chłopca. Zaczynamy!

Współczesne dodatki do dziecięcych pokojów mogą przybierać rozmaite oblicze. Są to nie tylko same zabawki: pluszaki, klocki, figurki, lalki oraz wiele innych, ale również meble, oświetlenie, czy rodzaj pokrycia ścian. W zależności od wieku synka zdecydujemy się na zupełnie inne rozwiązania. Główną zaletą każdego rodzaju dekoracji jest jednak to, że w każdej chwili możemy je dowolnie zmieniać oraz dostosowywać do aktualnych gustów i zainteresowań dziecka. Odświeżenie wystroju wnętrza nie wymaga zatem dużych nakładów finansowych. Nie jest również czynnością czasochłonną.

Fototapety i naklejki na ścianę

Zanim zabierzemy się za wstawianie mebli do pokoju synka, czynnością poprzedzającą stanie się odpowiednie zagospodarowanie ścian. Aktualnie prawdziwym hitem są fototapety oraz naklejki dekoracyjne, które ożywią każdy dziecięcy pokój, a także wpłyną na jego ostateczny charakter. Możemy zdecydować się na uniwersalne motywy takie jak wzory geometryczne lub też dopasować rodzaj tapety bądź naklejek do zainteresowań swojej pociechy. Wybór jest naprawdę nieograniczony! Małe dzieci będą zachwycone widokiem przyjaznych zwierzątek spoglądających na nich ze ściany. Pierwszoklasista ucieszy się, gdy jego pokój zamieni się w boisko piłkarskie, natomiast nastolatek chętnie przyozdobi przestrzeń nad łóżkiem motywem z ulubionego serialu lub filmu. W każdej chwili możesz zastąpić jedne ozdoby drugimi lub też całkowicie z nich zrezygnować i przemalować ściany na jednolity kolor.

Oświetlenie

Każde wnętrze potrzebuje oświetlenia. Poza funkcją ściśle praktyczną dzisiaj jest ono także elementem dekoracyjnym, który warto zastosować w dziecięcych pokojach. Unoszące się na ścianie lampy-chmury, czy też zwisające z sufitu lampy w kształcie piłek z pewnością zainteresują każdego chłopca! Tego rodzaju designerskie gadżety to sposób na oryginalne, nieszablonowe wnętrze, które nieprędko znudzi się dziecku. Oczywiście podczas wyboru oświetlenia nie zapomnijmy o tym, aby w zależności od rozmieszczenia i przeznaczenia dostarczało ono światło o odpowiedniej mocy. Wygląd to nie wszystko!

Tekstylia

Tekstylia mogą stać się dekoracją zarówno w pokojach dziecięcych, jak i nastolatków. Tematyczna pościel lub dywan to idealny wybór do wnętrz mniejszych chłopców. Gimnazjalistom lub licealistom bardziej przypadną do gustu nowocześniejsze tekstylia w postaci pledów, koców, poduszek, czy zasłon. W zależności do koloru i wzoru staną się one uzupełnieniem spójnej aranżacji lub też elementem przełamującym jednolitą, monochromatyczną kompozycję. To od gustu dziecka będzie zależeć, który wariant wybierze. Zwróćmy uwagę, aby tekstylia współgrały nie tylko z kolorem ścian, ale także samymi meblami młodzieżowymi.

Plakaty

Sposobem na efektowne przyozdobienie ścian są ponadto plakaty, pasujące do absolutnie każdego chłopięcego pokoju. Świetnie sprawdzają się u niemowlaków, przedszkolaków, a także starszych dzieci. Łatwo dopasujemy je do pozostałych dodatków i aranżacji. Możemy również wykorzystać je do wyznaczenia głównego motywu przewodniego.

 

Dodatki spersonalizowane

Urządzając pokój swojego synka, nie zapomnijmy o jego zainteresowaniach i pasjach. Jeśli jest to np. rysowanie, wstawmy do środka oddzielny stoliczek, czy też pomalujmy ścianę specjalną farbą tablicową do malowania kredą. Małemu pasjonatowi samochodów zapewnijmy oddzielne miejsce na wszystkie pojazdy. Może być to m.in. designerska półka, na której będzie on mógł dumnie wyeksponować posiadane modele. Dla ruchliwych i pełnych energii dzieci polecamy natomiast drabinki, zjeżdżalnie, czy materace.