Czym udekorować pokój dziewczynki?

W pewnym momencie większość dziewczęcych pokoi zamienia się w księżniczkowe komnaty. Na pierwszy plan wysuwają się wtedy piękne dodatki, z kolorem różowym w roli głównej. To właśnie dzięki nim kącik naszej córeczki nabiera wymarzonego, fantastycznego wyglądu oraz wywołuje uśmiech na twarzy dziecka. W ostatnim artykule skupiliśmy się na dekoracjach do pokoju chłopca. Dzisiaj natomiast pokażemy, jakie rozwiązania możemy zastosować u dziewczynek!

Jak wykorzystać tekstylia?

Ogromną rolę w pokoju każdej dziewczynki, bez względu na jej wiek mogą odegrać tekstylia. Poza ozdobną lub tematyczną pościelą, zasłonami, czy dekoracyjnymi poduszkami, mamy jeszcze wiele innych możliwości. Na pierwszy plan wysuwają się miękkie i puszyste dywany, a także królewskie baldachimy, w piękny sposób zdobiące łóżka. Innym rodzajem materiałowych dodatków są plecione łapacze snów oraz girlandy, które doskonale komponują się ze stylistyką boho.

Dekoracyjne plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę należą dzisiaj do jednych ze zdecydowanych bestsellerów dekoracyjnych. Wykorzystuje się je we wszystkich wnętrzach – kuchniach, salonach, sypialniach, biurach, a także dziecięcych pokojach. Mogą przedstawiać one postacie z ulubionych bajek, księżniczki, zwierzątka, kwiaty, a także wiele innych motywów. Bez względu na wystrój pokoju naszej córeczki, niezwykle łatwo dopasujemy do niego mnóstwo rozmaitych plakatów. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Ponieważ są to dekoracje o nowoczesnym, modnym charakterze. Ich największą zaletę stanowi jednak to, że w każdej chwili możemy je dowolnie zmieniać i zastępować nowymi ilustracjami, zgodnymi z aktualnymi zainteresowaniami i gustami dziecka.

Naklejki i tapety

Podobnie jak plakaty, duże możliwości w zakresie dekoracji pokoju córeczki dostarczą nam naklejki na ścianę oraz tapety. To najlepszy sposób na zagospodarowanie pustej ściany oraz nadanie jej wyjątkowego, przyciągającego wzrok wyglądu. Tapety lub fototapety mogą wyznaczyć główny motyw przewodni dziewczęcego kącika, natomiast naklejki stać się jednym z elementów dekoracyjnych, dopełniających całą aranżację. Jeśli zależy nam na czymś bezpiecznym i ponadczasowym, warto zdecydować się kwieciste wzory, które będą pasować do pokoju każdej dziewczynki. Sporym zainteresowaniem cieszą się także jednorożce, serduszka, sarenki, księżniczki oraz baletnice.

Magia świateł

Oświetlenie jest jednym z tych elementów, które poza funkcją praktyczną, może odgrywać również rolę oryginalnych dekoracji. Do tego zadania nadadzą się zarówno lampy ścienne, wiszące, jak i podłogowe. Najpopularniejszymi rodzajami kloszy są obecnie oprawy w kształcie motylków oraz z motywem flamingów i kwiatków. Oryginalna, dekoracyjna lampa ukaże się w pełnej klasie w porze wieczorowej, oświetlając cały pokój lub w zależności od ustawienia – tylko wybrane strefy bądź meble młodzieżowe. Możemy być pewni, że taki rodzaj ozdoby spodoba się każdej dziewczynce!

Innym rodzajem niezwykle chętnie wykorzystywanych lampek są świecące, bawełniane kulki ułożone w stylową girlandę. Zakres ich zastosowania jest bardzo szeroki. Możemy udekorować nimi parapet, ramę łóżka, komodę lub też umieścić w dużym szklanym wazonie na oknie, lub półce.

Przyjemne z pożytecznym

Unikatowymi dodatkami do pokoju córki staną się także przedmioty związane z jej zainteresowaniami. Jeśli przykładowo jest to taniec, do dekoracji wykorzystaj tematyczną naklejkę na ścianę, duże lustro lub drabinkę do ćwiczeń gimnastycznych. Twoja córka interesuje się modą? W takim razie zadbaj o odpowiednią aranżację jej garderoby. Za ciekawy element dekoracyjny w jej pokoju może posłużyć także manekin krawiecki, na którym będzie ona mogła eksperymentować z modowymi trendami i tworzyć pierwsze, samodzielne kreacje!