Pokój młodzieżowy w skandynawskim stylu

Wielu rodziców podczas urządzania pokoju młodzieżowego szuka rozwiązań, które sprawdzą się tam przez dłuższy czas i nieprędko wyjdą z mody. Jeśli zastanawiamy się, jak stworzyć uniwersalną i ponadczasową aranżację dla nastolatka, pora poznać bliżej zalety stylu skandynawskiego!

Skandynawski pokój młodzieżowy i jego zalety

Pokój młodzieżowy może służyć dzieciom w niemalże niezmienionej formie przez lata. Pod warunkiem, że zdecydujemy się urządzić go po skandynawsku! Jasne, ciepłe kolory, nacisk na funkcjonalność i prostotę, a także obecność naturalnych surowców pozwalają zaaranżować wyjątkowo przytulne, stylowe i praktyczne wnętrze zarówno dla córki, jak i dla syna.

Uniwersalna baza skandynawskiego designu stwarza bardzo szerokie pole do manewru. Styl skandynawski może przybrać nowocześniejsze, bardziej minimalistyczne oblicze lub też zostać połączony np. z klimatycznym wystrojem boho, czy rustykalnym. Delikatna kolorystyka zdominowana przez biel, szarości, beże i pastele oraz niewyszukane, proste meble młodzieżowe dają jednak gwarancję, że taka aranżacja zachowa swój świeży, modny wygląd przez długi czas!

Ostateczny charakter pokoju młodzieżowego urządzonego w stylu skandynawskim dopełniają dodatki. Po raz kolejny stajemy przed wieloma możliwościami w zakresie form, kolorów, czy struktur, na co pozwala wspomniana wcześniej uniwersalna baza. Jeśli po pewnym czasie nasz syn lub córka zapragną zmian, zamiast wymieniać całe meble, być może ograniczymy się jedynie do nowego motywu w zakresie dekoracji, czy kolorów.

Styl skandynawski umożliwia zaaranżowanie komfortowego, praktycznego i ponadczasowego wnętrza, sprzyjającego spędzaniu czasu na wiele sposobów. Pokój nastolatka inspirowany wystrojem państw północy zapewnia przyjazne warunki do pracy i nauki, odpoczynku, a także spotkań z rówieśnikami.

Pokój w stylu skandynawskim dla nastolatki

Pokój dziewczynki to idealne miejsce, aby wykorzystać charakterystyczne meble skandynawskie, podtrzymywane na skośnych podstawach. Ponadczasowy, elegancki duet bieli i drewna zwiększy nasze możliwości w zakresie dalszych działań aranżacyjnych.

Kolorystycznymi dodatkami, które wspaniale wpiszą się w charakter skandynawskiego pokoju dla córki, będą z pewnością pastele – róż, błękit, fiolet, czy mięta lub różne odcienie beżu. Sposobów na wprowadzenie tych barw do wnętrza jest naprawdę wiele. Możemy zacząć od klasyki, czyli pomalowania jednej lub dwóch ścian. Kolorowymi akcentami mogą stać się również tekstylia w geometryczne wzory lub innego rodzaju dodatki, np. figurki, wazony, lampy, doniczki na kwiaty. Pamiętajmy, że w wystroju skandynawskim nie powinno zabraknąć także naturalnych surowców – wikliny, rattanu, lnu, czy bawełny oraz klimatycznego oświetlenia.

Pokój w stylu skandynawskim dla nastolatka

Jeśli urządzamy pokój dla syna, zamieńmy pastele na np. szarości. W połączeniu z bielą i drewnem stworzą one męską aranżację o spokojnym, dostojnym charakterze. Skandynawski pokój zdominowany przez różne odcienie szarości stanie się wnętrzem nowoczesnym i stylowym.

Taka przestrzeń daje ogromną dowolność w zakresie pozostałych rozwiązań. Możemy pozostać przy tak minimalistycznej kompozycji lub też spróbować nieco ożywić ją kolorami i wzorami. Jakimi? Np. soczystą żółcią, zielenią, czy turkusem. Ponownie sięgnijmy także po wzory bazujące na geometrycznych kształtach – pasy, jodełkę, chevron.