Pokój nastolatki- modny, wygodny, funkcjonalny

Aranżacja pokoju córki, wchodzącej w wiek nastoletni może stanowić dla wielu rodziców prawdziwy sprawdzian kreatywności. Czym zastąpić uwielbiany do tej pory róż? Czy w nowym pokoju młodzieżowym powinniśmy wciąż zachować niewielkie, dziecięce akcenty, czy też może urządzić go, tak, jak dla osoby dorosłej? Na te oraz wiele innych pytań postaramy odpowiedzieć w dzisiejszym artykule!

Ponadczasowy pokój nastolatki

Urządzając pokój młodzieżowy dla nastolatki, zadbajmy o to, aby była to przestrzeń o uniwersalnym i ponadczasowym charakterze, który mimo upływu czasu nie wyjdzie z mody i nie znudzi się dziecku. Jak zatem osiągnąć taki efekt i na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

Neutralna kolorystyka

Dlaczego jasne barwy ścian oraz mebli to zawsze strzał w dziesiątkę? Kolory, takie jak biel, beż, jasny brudny róż lub szary to piękne, neutralne odcienie, wprowadzające do wnętrz spokojną, a zarazem ciepłą i przyjemną atmosferę. Są one również doskonałą bazą do dalszych aranżacji, a ich łagodne tony nie będą powodować u Twojej córki wrażenia przesytu i zmęczenia. Mimo że wiek młodzieżowy to okres częstych zmian upodobań oraz wielu kaprysów, wybierając jasną kolorystykę, zyskujemy pewność, że od razu przypadnie ona do gustu każdej nastolatce i zagości w jej pokoju na długie lata!

Proste i funkcjonalne meble

Czy do pokoju dorastającej córki lepszym wyborem okażą się eleganckie i bardzo ozdobne meble młodzieżowe, czy też klasyczne, jednakże wciąż gustowne modele, o ponadczasowym designie? Zdecydowanie skłaniamy się w stronę drugiej opcji! Dlaczego? Proste umeblowanie, podobnie jak jasne, spokojne kolory nigdy nie stracą swojej aktualności. W burzliwym nastoletnim okresie, o zmianę upodobań nie trudno, natomiast wybierając odpowiednie wyposażenie do pokoju młodzieżowego swojej córki, możesz zabezpieczyć się przed szybką zmianą koncepcji. Najlepszy, a przy tym największy wybór mebli do pokoju nastolatki oferują oczywiście internetowe sklepy meblowe. Ogromną popularnością cieszy się tam stylistyka skandynawska oraz meble modułowe.

Magia dodatków

Pora na ostatni etap, czyli wykończenie! To właśnie teraz zyskujemy największe pole do popisu. Wykorzystując odpowiednie akcenty możemy przełamać jednolity charakter pokoju młodzieżowego dla nastolatki oraz nadać mu indywidualny styl. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydowaliśmy się na zaproponowane wcześniej rozwiązania. Jasne kolory ścian i mebli oraz proste wyposażenie dają niczym nieograniczone możliwości w zakresie doboru różnego rodzaju akcesoriów: poduszek, świeczek, zegarów, modnych plakatów, lampek oraz wielu innych. Najlepsze jest jednak to, że w przypadku chęci wprowadzenie zmian, jedyne, co musimy zrobić to wybrać nowe elementy dekoracyjne! Bez konieczności modyfikowania całego układu i wystroju pomieszczenia.