Pokój małego gracza – kluczowe wyposażenie

Gry komputerowe zdominowały zainteresowania dużej grupy dzieci w różnym wieku. Grają zarówno przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, licealnych, a nawet studenci, jak i dorośli! Jak zatem urządzić pokój małego gracza, aby zapewnić mu komfortowe i bezpieczne warunki do realizowania swoich pasji, nie zapominając przy tym o pozostałych funkcjach, jakie wciąż powinien spełniać kącik ucznia?

Biurko do pokoju gracza

Granie w gry komputerowe wymaga oczywiście biurka, na którym umieszczony zostanie cały niezbędny sprzęt. Wybierając odpowiedni model, pamiętajmy, że nie jest on przeznaczony tylko i wyłącznie do rozrywki, ale i nauki. Warto zadbać zatem o odpowiednią głębokość i przestronność blatu, na którym zmieści się duży monitor i klawiatura, a także nie zabraknie miejsca do wygodnego operowania myszką. Akcesoria dla graczy to także głośniki, mikrofony oraz oświetlenie, które również potrzebują dodatkowej przestrzeni.

Poza optymalną powierzchnią blatu, musimy także zwrócić uwagę na wysokość biurka. Zbyt niski mebel doprowadzi do garbienia się podczas grania, natomiast zbyt wysoki może przysporzyć bólów nadgarstków oraz powodować ogólny dyskomfort. Najlepszym wyborem będą biurka z możliwością regulacji, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do wzrostu każdego małego gracza.

Porządek to podstawa

Aby móc swobodnie operować myszką, poza rozmiarem blatu nie bez znaczenia pozostaje również utrzymanie porządku na biurku. Najczęstszym problemem są w tym przypadku wszechobecne kable, które nie powinny przebiegać przez całą szerokość biurka, czy też plątać się na jego powierzchni lub pod nogami. Z pomocą przychodzą nam specjalne maskownice i organizery bądź też otwory w blacie, przez które przepuszcza się kable.

Dobrą organizację ułatwiają także funkcjonalne meble młodzieżowe, takie jak półki lub kontenerki ulokowane w pobliżu biurka, w których dziecko może przechowywać artykuły szkolne oraz pozostałe akcesoria.

Fotel dla gracza

Zawodowi gracze korzystają oczywiście z profesjonalnych foteli gamingowych. Czy jednak takie krzesło jest elementem niezbędnym w pokoju małego miłośnika gier?

Obrotowy fotel dostawiany do biurka, służący zarówno grom, jak i nauce powinien być bardzo wygodny, obity miękkimi tkaninami.  W ten sposób zagwarantuje komfortowe podparcie dla kręgosłupa, odcinka szyjnego, a także rąk. Podobnie jak w przypadku biurka, powinniśmy wybierać modele z regulacją wysokości, która jest dziś dostępna w niemalże wszystkich produktach. Elementem zwiększającym wygodę będą także podłokietniki, czy też miękkie poduszki przy szyi i w odcinku lędźwiowym.

Oświetlenie – na co zwrócić uwagę?

Jednym z ważniejszych aspektów podczas urządzania kąciku dla fanów gier komputerowych jest światło. Oświetlenie nie powinno zostać umieszczone naprzeciwko twarzy dziecka, ponieważ w ten sposób będzie je oślepiać i razić. Nie należy również lokalizować go z tyłu, gdyż doprowadzi do to rzucania cienia na monitor. Źródło światła najlepiej ustawić z boku, np. w postaci lampy wolnostojącej lub na górze, na suficie. Optymalny kolor dla żarówek to biel, będąca barwą naturalną i neutralną. Jednym z elementów wpływających na komfort gry, są także zasłony i rolety na oknach, które zapobiegają odbijaniu się światła od monitora.