Styl pokoju nastolatka

Wybierając meble młodzieżowe, rodzice wraz z właścicielem pokoju powinni przede wszystkim wybrać odpowiedni styl.

Awangarda i loft

Awangarda to styl “zbuntowany”. Odpowiadają temu niecodzienne decyzje dotyczące układu, maksymalnie funkcjonalne elementy i duże geometryczne kształty. Meble młodzieżowe nowoczesne w tym stylu powinny mieć szczególną dynamikę. Efekt ten zapewnia połączenie kontrastowych kolorów i wyposażenie przestrzeni w ruchome części półek, łóżek i stołów.

Nietypowe projekty, które sprawiają, że przestrzeń jest bardziej funkcjonalna, torby z fasolą i lakoniczne sofy to znaki rozpoznawcze tego stylu. Właściwym adresem gdzie możemy kupić odpowiednie meble, jest tutaj sklep internetowy. Inni nastolatkowe pokochają styl loftu. Jego cechą jest industrialne wnętrze, dostosowane do salonu. Loft obejmuje obecność nieobrobionych ceglanych ścian, drewnianych palet i rurociągów. Styl ten charakteryzuje się minimum mebli, które jednak powinny być jasne, kontrastujące ze ścianami.

Inne style aranżacji

Miłośnicy nowoczesności docenią zaawansowany technologicznie styl przypominający dekorację wnętrz liniowców kosmicznych. Fajne odcienie i brak elementów dekoracyjnych, oprócz genialnych elementów mebli, przypadną do gustu fanom ScFi, Gładka faktura powierzchni uprości czyszczenie, a meble dla młodzieży będą tu rozmieszczone wygodnie. Z kolei meble do pokoju młodzieżowego w stylu safari powinny być utrzymane w jasnych kolorach. W takim pomieszczeniu będzie wiele elementów kolorowania zwierząt, ściany można pomalować zwykłą farbą i ozdobić sylwetkami zwierząt, takimi jak znalezione przez archeologów na ścianach jaskiń.

W pokoju mogą znajdować się kopie totemów lub masek rytualnych. Meble powinny być wykonane z naturalnych materiałów, a ich prosta forma jest kompensowana jasnymi kolorami.