Funkcjonalne i modne łóżka młodzieżowe

Centralne miejsce każdego pokoju młodzieżowego zajmuje oczywiście łóżko młodzieżowe. Może ono pełnić jedynie funkcję wypoczynkową lub też wypoczynkowo-gościnną, w ciągu dnia zamieniając się w wygodną i przestronną sofę. Dla zdecydowanej większości nastolatków sprawą priorytetową pozostaje wygląd łóżka, jednakże my, jak rodzice, powinniśmy zwrócić uwagę również na jego funkcjonalność oraz wysoki komfort użytkowania. Z jakimi modelami możemy więc spotkać się dziś na rynku?

Łóżko z materacem czy rozkładane?

Wybierając meble młodzieżowe do pokoju naszego dziecka, zastanówmy się, jakie łóżko będzie dla niego najlepsze. Wiele zależeć będzie również od wymiarów samego pokoju oraz planowanego rozkładu wyposażenia.

Najczęściej, nasze dylematy sprowadzają się do klasycznego łóżka z materacem lub rozkładanej sofy. W pierwszym przypadku kluczową rolę odgrywa wybór odpowiedniego materaca, gwarantującego bezpieczne i wygodne podparcie dla kręgosłupa. Materac to integralny i niezwykle istotny element każdego łóżka, na który zdecydowanie nie powinniśmy żałować pieniędzy. Od niego zależeć bowiem będzie jakość wypoczynku naszego dziecka oraz jego zdrowie.

Kiedy w takim razie lepszym rozwiązaniem okaże się rozkładana kanapa? Ten rodzaj łóżka najczęściej wybierany jest do niewielkich pokojów młodzieżowych, w których nie chcemy rezygnować ze strefy relaksacyjno-gościnnej. W ciągu dnia kanapa może posłużyć jako miejsce do przyjmowania przyjaciół, czytania lub grania, w nocy natomiast zamieni się w przestronne łóżko. Zadbajmy również o jej wysoką jakość oraz odpowiedni system rozkładania (np. typu “wózek”), przekładający się na codzienną wygodę. Jest to szczególnie ważne, gdy nastolatek będzie korzystał z kanapy-łóżka regularnie, a nie jedynie okazjonalnie. Odradzamy w tym przypadku wersalki z podstawowym systemem rozkładania klik-klak, które mogą powodować dyskomfort w miejscu łączenia dwóch części sofy.

Z pojemnikiem, półkami, a może szufladą?

Meble młodzieżowe na każdym kroku zaskakują nas pomysłowymi rozwiązaniami! O ile w przestronnych pokojach nastolatków nie odgrywają one aż tak wielkiego znaczenia, to w mniejszych wnętrzach każdy sprytny i funkcjonalny patent jest na wagę złota.

Łóżka wyposażone w pojemniki na pościel, szuflady lub półki to idealny sposób na zwiększenie powierzchni do przechowywania ulubionych książek, plecaków lub tekstyliów. Jeśli nie zdecydowaliśmy się na żaden z powyższych modeli, a wybrane przez nas łóżko posiada pod stelażem prześwit, możemy zapełnić tę przestrzeń specjalnymi pojemnikami. Staną się one świetną skrytką na przedmioty lub ubrania, po które nasz nastolatek sięga sporadycznie.

Łóżka młodzieżowe na antresoli

Łóżko na antresoli to oryginalne rozwiązanie do niewielkich, a zarazem wysokich pomieszczeń. Wolną przestrzeń pod konstrukcją możemy przeznaczyć na dodatkowe szafki, półki lub biurko- pod warunkiem dostępu naturalnego światła.